Příběh Elišky Z.

Příběh Elišky Z.

Malé Elišce nebyl ještě ani rok, když jí lékaři začátkem loňského roku objevili několik neoperovatelných nádorů na očních nervech. Podstoupila magnetickou rezonanci a v motolské nemocnici se podrobila celkovému vyšetření. Lékaři se rozhodli provést biopsii, na niž malá Eliška čekala celé tři měsíce.

Zákrok se prováděl v Ústí nad Labem a byl velice náročný, jelikož tkáň, ze které by se daly odebrat vzorky, se hledala opravdu těžko. Po třech týdnech přišly výsledky a tím také zhasly rodině naděje – diagnóza se potvrdila…

Na jaře tedy Eliška putovala znovu do motolské nemocnice, kde jí zavedli port a zahájili biologickou léčbu. Od té doby cestuje rodina pravidelně každé dva týdny na kontrolu a pro novou dávku léků. Podle první kontrolní magnetické rezonanci tři měsíce po zahájení léčby se útvary prokazatelně zmenšily, od té doby zůstává nález více méně stejný – rodina je ovšem velmi vděčná i za to.

Eliška je ještě bohužel moc malá na to, aby rodičům pověděla, jak dobře či špatně vidí – i tak je to ale veselá a hravá holčička. Přejme této malé berušce a její rodině do budoucna jen ty nejlepší zprávy.

Seznam potřebných věcí:

Vlhčené ubrousky

Prací gel s aloe vera

Dezinfekce na ruce

Přesnídávky Hello, do kterých rodiče dávají Elišce léky

Eliška miluje Brumíky, zvířátka (např. obrázky), pohádky Tip a Tap a Ledové království

Adresu vám jako vždy pošleme na požádání do zprávy

9 komentářů

Přidat komentář
Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?