Příběh Juráška

Příběh Juráška

Některé příběhy jsou opravdu neskutečné, tento bojovník se jmenuje Jurášek a dokazuje své milující rodině i lékařům, že on tady prostě chce být ! 🙂

maminka nám tyto těžké chvíle popsala takto

 

 

Jurášek loni na přelomu října a listopadu začal z ničeho niczvracet čirou tekutinu, paní doktorka diagnostikovala angínu ibolesti hlavy k tomu přiložila. Po 14 dnech kdy Jurka stálezvracel jsem se znovu odhodlala k paní doktorce a ta nám nechalanabrat krev a poslala na ORL, diagnoza zněla zánět dutin a další2 měsíce jsme se léčili stejnými ATB na tohle. Pak už mi ruplynervy a jeli jsme k paní doktorce znovu, žádala jsem celkovévyšetřní CT a MR hlavičky, protože si na neskutečnou bolestneustále stěžoval. Paní doktorka mi doslova řekla, že nechcipracovat a vymýšlím si, že jsem hysterická, to už jsemnevydržela a jeli jsme rovnou na pohotovost do Krče.

Paní doktorka po vyslechnutí čím Jurášek prochází okamžitězahájila sérii vyšetření včetně CT hlavičky, Jurkovi ujíždělyočíčka doprava, poslala nás na neurochirurgii.

Datum 29.1. mi navždy zůstane v paměti. Výsledek CT zněl Jurášekmá v hlavě masivní nádor o velikosti pomeranče. Na druhý denměl narozeniny. Místo oslavy nás čekala první operace mozku.

1.2. ji Jurka podstoupil odsátí mozkomíšního moku, jezdila jsem za ním každý den, komunikoval.

9.2. ho čekala druhá operace odstranění nádoru, ten byl bohužel už tak velký, že zasáhl i mozkový kmen. Chlapce jsme nesměli vidět

29 dní, což byla největší muka, stále jsme do nemocnice volali, chodili se ptát.

Po této době Jurášek oslepl, ale po hlase nás poznal, lékařinás upozornili, že se může stát cokoli, měli na mysli, že námJurka zemře. Taková rána pro mě byla opravdu pod pás, nedokázalajsem to vůbec pochopit.

Následoval převoz do Motola, Jurka byl ležící hýbal jenočíčkama, po měsíci jsme zahájili protonovou léčbu, 20ozařování páteře a 10 dávek ozařování mozku. Po tom všemjsme zjistili, že má Jurášek hlubokou žilní trombosu v obounožičkách. Odkapali jsme postupně tři série chemoterapií adostali jsme převod vlastních kmenových buněk tzv. Maloutransplantaci kostní dřeně.

Jurášekbohužel v době přihojování dostal střevní bakterii, která alepostupně napadla i plíce, převezli nás na JIP a po pár hodináchna ARO. Byl v umělém spánku a na přístrojích. Lékaři násopět připravovali na nejhorší, vzhledem k tomu, že Jurášekneměl bílé krvinky nebránilo se tělíčko bakterii.

 

Podlouhých dnech strachu a bezmoci se začal Juráškův stav obracetk lepšímu.

Bohužel Jurka nemůže kapat adekvátní cytostatika protože jehozdravotní stav je vážný, musíme dostat slabší aby je zvládlustát.

Nevíme co nás ještě čeká a máme neskutečný strach, ale nášchlapeček nám již tolikrát ukázal, že tu chce být, že chcebojovat o svůj život, že věříme v krásnou budoucnost.

Děkujeme, všem kteří nám pomáháte ať už tichou modlitbou,nebo drobných dárkem, vážíme si toho.

 

 

My všem děkujeme za pozornost a pomoc, jako vždy přidáme seznam potřebných věcí pro chlapce a adresu zašleme na požádání do soukromé zprávy 🙂

Vaše onkotety <3

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Přidat komentář
Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?