Příběh Laurinky

Příběh Laurinky

Laurinčin příběh jsem nejprve zveřejňovat nechtěla. Avšak po zkušenosti s touto zákeřnou nemocí jsem změnila názor. Každá dětská bytost, která se stane pacientem v remisi, je neskutečné štěstí. Chtěla bych tímto předat náš příběh a přispět k pevné důvěře a naději všech, kteří ještě nemají dobojováno.

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel, pětiletý syn Robin a Laurinka, která zanedlouho oslaví své třetí narozeniny. Laurinka v těhotenství prospívala dobře a narodila se jako zdravé miminko. Byla přímo ukázková a nic nenapovídalo tomu, že by něco mohlo být špatně.

V létě 2017 jsme plánovali společnou dovolenou, bohužel pouze u plánů zůstalo… Laurince byl jeden a půl roku a my začali pozorovat změny. Plakala, když seděla v autosedačce. Postupem času jsme zpozorovali bouli na zadečku. Odůvodňovali jsme si to jednoduše – Laura spadla při hraní. V ten osudný čas nikdo z nás nepomyslel na nejhorší, ale dětskou lékařku jsme přesto navštívili. Uklidnila nás, že se jedná pouze o hematom, který se časem vstřebá. Cosi v nás ale hlodalo a pro jistotu jsme se vydali na chirurgii. Laurinka měla vysoké teploty a byla slabá. Paní doktorka nám pro jistotu domluvila konzultaci na brněnské dětské onkologii. Slyšet, že máme navštívit právě toto oddělení, byl obrovský šok, ale neztráceli jsme naději. V Brně jsme podstoupili nespočet vyšetření. Po úsudku lékařů jsme byli okamžitě hospitalizováni. Magnetická rezonance a další typy vyšetření, které pro nás do té doby byly cizími slovy, se nám rázem staly denním chlebem. Slzy, beznaděj a strach nás pronásledovaly od samého začátku. Laurinka měla na zadečku nádor o velikosti 7×8 cm. Naštěstí bez metastáz v těle.

Po týdnu nás čekala operace. Nádor byl pro tak maličké tělíčko obrovský a kousky z něj Laurince zůstaly. Histologie ukázala maligní sakrokokcygeální teratom ze žloutkového váčku – laicky řečeno – zaklíněné dvojče Laury, ze kterého se vytvořil nádor.

Po úspěšné operaci Laurinka strávila 7 dní na JIP. Toto odloučení od zbytku rodiny bylo z celé léčby pro nás to nejtěžší. Po dceřiném postupném zotavování nás čekalo kolečko vyšetření potřebné pro stanovení léčebného protokolu. Léčba trvala 10 týdnů a zahrnovala 4 bloky chemoterapie. Laurinka vše zvládala na jedničku. Troufám si říct, že i lépe než já. Po tyto nešťastné chvíle nás doprovázely běžné komplikace jako neutropenie a nechutenství. Léčba byla úspěšná a pomalu se na nás začalo usmívat štěstí.

Listopad 2017 byl pro nás stěžejním a čekalo nás kontrolní vyšetření. Magnet ukázal, že nádor o velikosti 1×1 cm tam stále je, nevykazoval však žádnou aktivitu. Laurinka se tedy stala pacientkou v remisi. Nyní uplynul rok od léčby, s Laurinkou docházíme na pravidelné kontrolní odběry krve a magnetickou rezonanci.

Užíváme si dny, které trávíme všichni společně a doufáme, že s tou potvorou nebudeme mít již nikdy co do činění!

Seznam potřebných věcí:

Dezinfekce na povrchy

Vlhčené ubrousky

Vitamíny na posílení imunity Fin club

Vitamíny B17

Kapky a sirupy, náplasti

Prací prostředky

Laurinka si ráda hraje s panenkami, Legem, plastelínou, Barbie a My Little Pony. S bráškou Robinkem si rádi kreslí a tvoří. Robinek miluje Hot Wheels, Tlapkovou patrolu, Blesk Mc. Queen a Lego.

Laurinka s maminkou vám moc děkují a my vám v případě zájmu adresu jako vždy pošleme do zprávy

Vaše onkotety

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.

Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?