Příběh Lucinky B.

Příběh Lucinky B.

Lucinka v létě oslaví své čtvrté narozeniny. Když jí byly čtyři měsíce, zjistili lékaři, že má Downův syndrom. Bylo to pro nás dost náročné, ale Lucinku jsme si samozřejmě nechali doma a staráme se, co to jde. Roste z ní krásná holčička, která má ještě dva starší sourozence.

V dubnu minulého roku byla Lucince zjištěna akutní lymfoblastická leukémie. Další šok, ale věděli jsme, že musíme bojovat a hlavně to nevzdávat. Léčba začala ve FN Hradec Králové, kde o nás bylo výborně postaráno. Jenže Lucinka měla po měsíční léčbě veliké, život ohrožující komplikace a tak jsme byli po šesti týdnech převezeni do FN Motol. Zde Lucinka pokračovala v léčbě a statečně se držela. Život to otočí naruby, musela jsem prozatím ukončit práci, o starší sourozence se začali starat prarodiče – je to zkrátka náročné pro všechny.

Lucinka je od půlky února v udržovací léčbě a zatím zvládáme dobře. Na kontroly jezdíme jednou za 2 až 3 týdny. Ještě nás tento rok čeká operace srdíčka, Lucinka má defekt septa síní a chemoterapie tento stav ještě zhoršily.

Lucinka si strašně ráda hraje, je to veselá holčička a taková naše velitelka. Kvůli její diagnóze Downova syndromu jsme začali, ještě když byla zdravá, jezdit na hippoterapii a od té doby zbožňuje koně – i ty plyšové. Doma pořád dělá, že na nich jezdí. Také velice ráda maluje a čte knihy. Jsem ráda, že i přes její handicap je tak statečná a snaží se, jak jen může.

Chtěli bychom moc poděkovat všem onkotetám a všem lidem, kteří nás v tom nenechali a opravdu jsou ochotni pomoci. Naše vděčnost se nedá ani slovy vyjádřit.

Seznam potřebných věcí:

Pleny č. 5

Oblečení – nyní vel. 104, možno samozřejmě i větší

Lucinka moc ráda maluje, čte, miluje zvířátka a všemožné samolepky

6 komentářů
 • Vera Zollerova
  Zveřejněno 20:53h, 28 června

  Mohu poprosit o adresu . Chtěla bych berušce poslat pár veci

 • Zuzana Kopřivová
  Zveřejněno 12:35h, 01 července

  Dobrý den, prosím o adresu na statečnou princeznu Lucinku. Ráda bych ji něco zaslala a snad potěšila.
  Děkuji

  Zuzana Kopřivová

 • Janina Konderlova
  Zveřejněno 19:50h, 03 října

  Ráda bych udělala radost Lucince prosím o zaslání adresy. Děkuji

 • Sannytor
  Zveřejněno 23:02h, 11 prosince

  Nice posts! 🙂
  ___
  Sanny

 • Sannytor
  Zveřejněno 15:09h, 16 prosince

  Look my site is good
  ___
  http://davesdevotional.org

 • Andytor
  Zveřejněno 03:54h, 28 prosince

Přidat komentář

Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?