Příběh Nikolky

Příběh Nikolky

Dobrý den, vážení a milí, po delší odmlce jsme zpět a přicházíme s příběhem dalšího statečného bojovníka – sedmiletého Nikolky. Takto nám jej popsal jeho tatínek…

Koncem ledna loňského roku nám poprvé volali ze školky, že si Nikolka stěžuje na bolest hlavy. Vzali jsme si ho tedy domů a tam se zdál být v klidu. Když jsme ho dali zpět do školky, po týdnu znovu volali, že ho bolí hlava a tentokrát i zvracel. Nepřikládali jsme tomu moc velkou váhu, a protože dcerka zrovna trpěla střevními problémy, usoudili jsme, že to spolu souvisí. Navíc bylo zase všechno najednou v pořádku – na bolest hlavy si nestěžoval, neměl ani žádné jiné příznaky.

Horší motoriku měl již od narození, nevšimli jsme si, že by hůře chodil. Dali jsme ho zpět do školky a po týdnu zase že zvracel, že je nějaký unavený a zase bolest hlavy. Vzhledem k tomu, že manželka trpí na migrény, navštívili jsme raději paní doktorku a požádali ji, zda by nám syna vyšetřila a migrénu případně vyloučila.

Poslala nás do místní nemocnice, abychom kvůli záhadnému zvracení absolvovali různá vyšetření – zda nemá např. nějakou překážku v krku, začal totiž najednou i hůře polykat. Až teprve při CT vyšetření mozku nám bylo sděleno, že má v hlavě „nějaký nález „. Sanitka nás okamžitě převezla do FN Ostrava na magnetickou rezonanci. Ta bohužel odhalila, že se jedná o nádor cca 4 × 5 cm velký a že náš syn je v přímém ohrožení života.

Operace byla naplánována za nekonečné čtyři dny. Ujišťovali nás, že nebude trvat déle než 6 hodin. Vznikly ale komplikace – dvě vzduchové embolie – a zákrok se tak protáhl na 12 hodin. Navíc se nepodařilo odstranit útvar celý, jeho část, jež se nacházela v bezprostřední blízkosti míchy, byli lékaři nuceni v hlavičce nechat.

Po histologickém rozboru se nám zhroutil svět – jednalo se o zhoubný nádorL Nikolkův ošetřující lékař nám řekl, že bude třeba pustit se do další operace a odstranit zbytek útvaru, čímž se radikálně zvýší úspěšnost léčby, zároveň ovšem hrozí nevratné poškození… Na nic jsme nečekali a riziko podstoupili. Druhá operace trvala pět hodin a byla 100% úspěšná!!!

Poté jsme se přesunuli na dětské onkologické oddělení v Brně. Tady nás seznámili s další léčbou: 30 dávek ozařování a 4 cykly chemoterapie – celá léčba měla trvat zhruba dvanáct měsíců, tedy jeden rok – velmi těžko představitelné, když stojíte na samém počátkuL

Náš neudolatelný synek s přehledem zvládl celé ozařování, a proto lékaři příliš dlouho neotáleli a začátkem léta nasadili první chemoterapii, z celkových osmi, proti čtyřem původně plánovaným… Bohužel hned po prvním bloku přestal Nikolka jíst, a tak, aby neztrácel živiny a tolik potřebnou sílu, mu zavedli žaludeční sondu PEG. Jinak zvládá léčbu naprosto bravurně, žádné větší komplikace se u něj naštěstí neobjevujíJ

Během léčby absolvoval již dvě kontrolní vyšetření s tím nejlepším možným výsledkem. Příští měsíc ho čeká poslední blok chemoterapie a poté závěrečné přešetření, jež jistě dopadne – jak jinak – na výbornou!

Nemůžeme se už dočkat, až budeme zase všichni pohromadě a budeme si užívat radostí běžného životaJ

Všem mnohokrát děkujeme za podporu!!!

Seznam potřebných věcí

Vlhčené ubrousky

Dezinfekce na povrchy a na ruce

Roušky dětské

Tantum verde na výplachy

Zubní kartáčky Curaprox smart

Metalline – krytí na PEG vel. 6 x 7 cm

Nikolka má velice rád mašinky z pohádky Mašinka Tomáš a Angry Birds

Adresu jako vždy na požádání zašleme do zprávy:-)

3 komentáře

Přidat komentář
Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?