Příběh Šimonka S.

Příběh Šimonka S.

Už dlouho uvažuji, jestli napsat příběh našeho Šimonka. Ovšem to, jak na nás myslíte, držíte nám palce a dodáváte sílu, mě přimělo k tomu se s vámi o něj podělit.

Šimonek se narodil 1. 3. 2017 jako zdravé miminko. Do jednoho roku nádherně prospíval. Pak začal mít na pár dnů vysoké horečky, které ale samy od sebe odezněly a byl zase klid.

V květnu nám náhle zemřel manželův tatínek, což byla pro nás nesmírná rána, jelikož s námi žil. Mysleli jsme, že nic horšího už nás nemůže potkat, ale omyl. Dva týdny po pohřbu přišla ještě zásadnější rána, která nás srazila na samé dno.

Šimonkovi diagnostikovali zhoubný nádor neuroblastom. Přišlo se na to úplně náhodou, když jsem šla pro mastičku na boláčky, které se mu udělaly na pusince. Také jsem řekla, že měl dva dny průjem, a tak ho paní doktorka raději prohlédla. Bohužel se jí ale nelíbilo bříško a pro jistotu nás poslala na sono. Tam zjistili, že vůbec není vidět pravá ledvina ani nadledvina. Druhý den jsme už byli v Brně a už to frčelo – kdejaká vyšetření, zavedení portu a biopsie, která podezření definitivně potvrdila.

Byl to pro nás strašný šok, nevěděla jsem, co dělat, ta zoufalá bezmoc… Šimonek je ale strašně statečný a všech šest bloků chemoterapie včetně vysokodávkové zvládl bez větších problémů. Zato febrilní neutropenie byly šílené, velké boláky v ústech i krku, takže pokaždé pět dnů nejedl ani nepil, byl na umělé výživě a dostával silná analgetika, aby netrpěl.

Nádor se sice hodně zmenšil, ale bohužel nepůjde odstranit. Prorůstá do ledviny, jater a žíly, která zásobuje krví střevo. Musíme tedy doufat, že všechny nádorové buňky zabije chemoterapie a ozařování.

Doma máme ještě dva kluky – jedenáctiletého Kubu a osmiletého Ondru, kterým strašně chybíme, ale naštěstí mám skvělého manžela, který je mi velkou oporou a o kluky se vzorně stará po celou dobu, kdy jsme v nemocnici. Devět měsíců léčby máme za sebou, ale ještě velký kus cesty ke zdraví nás čeká. Snad to překonáme a Šimonek si bude užívat krásné dětství.

Šimonek si rád hraje se zvířátky, legem, má rád knížky, autíčka. Velikost oblečení 86-92. Bráškové rádi kreslí a taky staví rádi lego nebo skládají puzzle. Všichni rádi mlsají. Dezinfekční prostředky Vlhčené ubrousky Pleny č. 4+ Vitamíny Krémy na citlivou pokožku Hemagel Mycí emulze na citlivou pokožku Nutridrink crema Ovocné kapsičky

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.

Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?