Příběh Tobiáška

Příběh Tobiáška

Dobrý den, přátelé:-) Pamatujete na Tobiáška? Pojďme si jeho příběh trochu připomenout…

Tobík v říjnu 2015, kdy mu bylo 17 měsíců, onemocněl poprvé – tehdy mu našli zhoubný nádor neuroblastom nad ledvinou. Neměl žádné příznaky, jen ze dne na den vysoké horečky a pak už to šlo z kopce. V noci byl transportován vrtulníkem z Ostravy do Brna. Prošel šesti bloky silné chemoterapie a jednou vysokodávkovou s transplantací kmenových buněk. Poté následovala operace a ozařování. Nakonec roční udržovácí léčba ve formě tabletek. Léčba trvala cca 2 roky a Tobík pořád musel jezdit do Brna na krev a přešetření. Po ukončení léčby byl už čistý a zdravý, vrátil se konečně do normálního života a začal si užívat rodinný život, kamarády, zkrátka mohl řádit bez omezení.

Nedávno oslavil Tobík čtvrté narozeniny, doma přibyla sestřička, jíž je teď pět měsíců, prostě rodinná idylka jak má být. ALE… začátkem prosince loňského roku, tedy nedlouho před Vánoci, při běžném vyšetření se objevily další útvary u žaludku a na játrech.

Celá rodina je nešťastná, řeší hlídání malé dcerky, se kterou teď maminka Tereza nemůže být, protože veškerý čas tráví s Tobíkem v nemocnici. Chlapeček je po biopsii, po znovuzavedení portu a mnoha dalších vyšetřeních. Velmi špatně to nese nejen fyzicky, ale i psychicky tím, že je přeci jen již starší. Právě zahajuje další léčbu, rodina neví, co je čeká, ale věří jen v to dobré, že je to už opravdu naposledy a že Tobík svůj boj jednou provždy vyhraje.

Pojďme jim všichni společně držet palce!!!

Tobík má rád snad všechno, co vidí kluci v jeho věku. Teď nejvíc superhrdinové jako je Spiderman apod., dinosauři, krtek, lego. Rád si maluje a hraje s různými panáčky, velikost oblečení má 116.Na

Seznam potřeb

Vlhčené ubrousky a kapesníky

Kapky a sirupy na kašel

Vitamín D Generica

Na imunitu Fin club, Energy nebo cokoliv ze zdravé výživy

Konopné produkty a kosmetiku, ale může být i jiná kosmetika

Dětské náplasti

Jakékoliv dezinfekční prostředky

Jakékoli probiotické kapky

Tantum verde

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.

Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?