Příběh Tomáška

Příběh Tomáška

NAŠI NEJDRAŽŠÍ…
PŘÍBĚHY, KTERÉ ZDE ZVEŘEJŇUJEME, JSOU NĚKDY OPRAVDU HODNĚ KRUTÉ..
K NÁM SE DOSTAL JEDEN, ZE KTERÉHO NÁS SKUTEČNĚ MRAZÍ… CHTĚLY BYCHOM MAMINCE TOHOTO ÚŽASNÉHO BOJOVNÍKA POPŘÁT HODNĚ SIL, ALE STEJNĚ TAK JIM SAMOZŘEJMĚ CHCEME USNADNIT JEJICH BOJ…
VĚŘÍME, ŽE NÁS V TOM NENECHÁTE A POMŮŽETE SPOLU S NÁMI..
DĚKUJEME !!!
TOHLE JE TOMÁŠEK ..

Když byl Tomáškovi rok a půl nahmatala mu maminka na vnitřní straně pravého lýtka bouličku.
V té době, ale nežili v Čechách a lékaři v jiné zemi nevěnovali těmto příznakům pozornost, za 5 měsíců udělali chlapci pouze RTG a UTZ se závěrem, že to nic není.
Bohužel boulička se měnila před očima v bouli a nakonec na nožičku nešla nasadit ani botička.

Mamince to nedalo a vrátila se do čech.

V Motole v červnu 2011 podstoupil malý Tomášek řadu vyšetření, která potvrdila, že má zhoubný nádor Rabdomyosarkom alevoární v lýtku,drobné metastáze na plicích a uzliny, které vedly z podkolena až do zadní strany páteře.

Tomáškovi okamžitě nasadili lékaři léčbu agresivními cytostatiky.

Následovala amputace pravé nohy v půlce stehna … To byly Tomáškovi dva roky…

Poté podstoupil ozařování plic a zad.

Během této léčby se malý bojovníček učil chodit s protézkou.

Trpěl, nechtěl být odkrytý, maminka ho neustále musela přikrývat dekou. Po cca 4 měsících se Tomášek konečně naučil sám chodit.

Léčba pokračovala rok ambulantně a v roce 2013 konečně skončila…

ne na dlouho  maminka popisuje co se dělo dál..

Je rok 2014 a jsme na onkologii znova.
Začali jsme žít běžný život. Tom začal chodit tenhle rok do školky a 17.9.2014 jsme měli jet na pravidelnou tříměsíčni prohlídku na ambulanci do Motola. Večer před tím jsem si všimla, že Tom má v třísle malou bouličku, na ambulanci jsem jim ji hned ukázala, myslela jsem si, že je to jen nějaký hematom z protézky, ale bohužel nám tady potvrdili, že se nám to vrátilo….

Opět kolotoč vyšetření, naštěstí se potvrdilo, že nález je jen v třísle, jeden velký a tři malé.
Větší uzlinu Tomáškovi chirurgové odstranili a tři malé se budou léčit cytostatiky .

Při vyšetření PET se ale Tom rozkašlal a začal kašlat krev, okamžitě se znovu dělalo CT vyšetření, ale bez nálezu. Tom tedy dostal první chemoterapii a po týdnu se sondou zjistilo, že má Tom zakrvácenou levou dolní část plíce.
16.10.2014 musel okamžitě na sál, kde mu lékaři odebrali dolní lalok levé plíce, pokud by se zákrok nekonal chlapec by vykrvácel.Týden si pobyl na ARU kde za něj v umělém spánku dýchaly přístroje.V tuhle chvíli se už ví, že se mu ucpala jakási céva v plicích, neví se proč, ale dá se topřirovnat k infrarktu (kde se ucpe céva v srdci).
Tomášek se svojí maminkou nyní bojuje dál na dětské hematoonkologii, ač si jeho nemoc už vzala skutečně obrovskou daň, oni se nevzdávají a věří, že jednou bude Tomík zase úplně zdravý a bude si hrát se svými kamarády on je totiž BOJOVNÍK !

my samozřejmě připravujeme jako vždy seznam potřebných věcí pro malého Tomáška, a i věcí, které ho potěší při jeho pobytech v nemocnici
děkujeme, že stále neúnavně pomáháte !!

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Přidat komentář
Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?