Příběh Janičky Johanky z Arku

Příběh Janičky Johanky z Arku

Milí přátelé,

 

vracíme se za vámi tentokrát opět s pokračováním příběhu malé Janičky, které její maminka přezdívá Johanka z Arku. Chcete vědět proč? Tedy čtěte dále

 

První část Janiččina příběhu končila před téměř třemi lety, když po recidivě absolvovala terapii v Protonovém centru a všichni věřili, že už je čeká jen to dobré. Ovšem kdyby to tak bylo, tyto řádky byste nečetli, beruščin boj totiž trvá již více než neuvěřitelných pět let…

 

Maminka Markéta popisuje pokračování takto…

 

Přesně posledního června 2016, kdy si děti šly pro vysvědčení a těšily se na prázdniny, my jsme ukončily protonovou léčbu a náš v pořadí již druhý boj. Stejně jako poprvé, i tentokrát se zdálo vše být v pořádku a vyhlídky na normální, obyčejný a pohodový život začaly dostávat reálné obrysy.

 

Janička docházela na pravidelné čtvrtletní kontroly, vlivem snížené imunity se jí bohužel nevyhnulo několik nepříjemných viróz. Ta poslední v loňském roce jí dala opravdu hodně zabrat a i díky neprofesionálnímu přístupu některých lékařů jsme se rozhodli odejít za léčbou do Brna. Tam vyšetření ukázalo další recidivu s několika novými ložisky v hlavičce. Na brněnskými lékaři zvolenou léčbu nádor dobře reagoval a postupně se stal neaktivním.

 

Začátkem letošního roku se ale bohužel zjistilo, že útvar opět vykazuje aktivitu a že je třeba urychleně jednat. Tým lékařů nastínil úplně nový postup – při operaci odebrat co největší množství vzorků nádoru a vyrobit z nich vakcínu. Kromě velké náročnosti s sebou zákrok nesl i obrovské riziko – několik ložisek se nachází přímo na mozkovém kmeni, kde se soustřeďují v podstatě všechna nervová zakončení a jejich poškozením by mohlo dojít třeba i k ochrnutí.

 

Rozhodnutí bylo jasné – operace, byť s takovým rizikem. Cesta sice dlouhá a trnitá, ale s nadějí na zdraví pro Janičku

 

V současné době se Janička v nemocnici zotavuje po složitém, ale úspěšném zákroku, překážkou jsou pouze menší komplikace. Netrpělivě čekáme na výsledky histologie a na verdikt, zda se podařilo odebrat dostatečné množství vzorků pro výrobu vakcíny.

 

Všem vám děkujeme za neuvěřitelnou podporu, za to, jak nám dodáváte sílu, posíláte energii a zkrátka na nás myslíte. Věříme, že se vše v dobré obrátí a my si budeme moci společně vynahradit čas, o který nás nemoc připravila.

 

Seznam potřebných věcí:

 

Pleny velikosti 6 samolepicí (ne nasazovací)

Vlhčené ubrousky Pampers

Vitamíny Pyridoxin a Thiamin – menší tabletky (Zentiva)

Ibalgin sirup junior

Bepanthen

Oční gel Visidic

Zubní pasta a ústní voda Elmex junior

Papírové kapesníčky

Tělové mléko, sprchový gel a šampon Hipp

Dezinfekční prostředky Savo, Sanytol – ve spreji i lahvi

Prací gel Jelen

 

Janička si s bráškou ráda hraje s Lego Friends, Duplo (je to pro ni výborné i na procvičování motoriky). Pohádky s princeznami, ráda poslouchá vyprávění či zpívání písniček z CD, stolní hry, knížky k Albi tužce, panenky Baby Annabell a veškeré doplňky, velikost oblečení má 128/134. Bráška má moc rád auta od Bruder, hasiče, policisty a velikost oblečení 122

 

Adresu vám jako vždy rády pošleme do zprávy

 

Vaše onkotety

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.

Potřebujete poradit nebo zjistit více informací jak můžete i vy pomoci nebo požádat o pomoc?