Příběh Martínka

Příběh Martínka

Dobrý den, přátelé,

dovolte nám, abychom se s vámi podělily o další příběh malého statečného kloučka – poslala nám jej jeho maminka Lucka.
Martínkovi jsou dva roky, a téměř od narození nezná nic jiného než motolskou nemocnici, kde se po celou tuto dobu léčí. Nejdříve mu našli nádor zvaný neuroblastom, který se mu snažili odoperovat. Při operaci však bohužel útvar praskl a zřejmě vytekl do těla, neboť následně při podání první chemoterapie lékaři objevili metastáze v játrech a slinivce. Takže jsme během jediného dne skončili na jednotce intenzívní péče onkologického oddělení. Zde jsme trávili většinu synkových chemoterapií a transplantace. Ale po chemoterapii a transplantaci nastaly u Martínka různé zdravotní komplikace, krvácení jícnu, kolabovaly mu plíce, a musel tak být dlouho na kyslíku.
Cytostatika mu také trochu poškodila sluch. Nyní se potýkáme s varixy jícnu, protože rakovinou byla poškozena játra a slinivka, tak vše nepracuje, jak by mělo. Následkem toho ztrácí destičky, a ani prognóza do budoucna není bohužel nejlepší. Vlivem léčby má poškozenou štítnou žlázu a chybí mu růstový hormon.
Kvůli těmto komplikacím musíme pravidelně dojíždět do Motola na kontroly. Martínek je ale neskutečný bojovníček, nedává to moc znát, a má na tváři pořád úsměv:-)

MARTÍNKOVI JIŽ BYLO POMOCI ZASLÁNO NADBYTEK, TEDY NEZASÍLÁME ADRESU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.