Příběh Terezky M.

Příběh Terezky M.

Terinka se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí. Moc jsme se na miminko těšili. Doma jsme si užívali společných šest týdnů, a pak se nám doslova ve vteřině změnil život.

Den před koncem šestinedělí měla Terezka úraz hlavy. Okamžitě jsme skončili v nemocnici na oddělení ARO – vyšetření hlavičky ukázalo subdurální krvácení. Dva dny poté se objevily epileptické křeče, zjevně způsobené úrazem. Aby se její malé tělíčko nevyčerpávalo, lékaři jí uvedli do umělého spánku. Již na začátku se jim totiž nezdálo, že navzdory poměrně lehkému typu úrazu je krvácení masivní a hodnoty krevních destiček a hemoglobinu velmi nízké. Provedli proto odběr kostní dřeně.

Do té doby jsme se s úrazem hlavičky vyrovnávali jako s tou největší hrůzou… ta ovšem měla teprve přijít… Pár dní po odběru kostní dřeně nám lékař oznámil, že našli nespecifické buňky a nejspíš to vypadá na nějaké onkologické onemocnění, přičemž jednou z variant byla i leukémie.

Hned druhý den Terezku letecky přepravili na ARO do Dětské nemocnice v Brně. Tam provedli opakovaný odběr kostní dřeně a pomalu ji probudili z umělého spánku. Podle výsledků odběru byla kostní dřeň čistá, nějaké vzorky sice ještě poslali do Prahy, ale ujistili nás, že procento pravděpodobnosti nálezu je naprosto mizivé. Spadl nám kámen ze srdce a pomalu jsme se chystali na převoz zpět do naší nemocnice, abychom byli blíže ostatním dětem.

Den před odjezdem si mě zavolal pan primář z onkologie a vyrazil mi dech zprávou, že v Praze něco našli. Nastalo šest týdnů čekání, dalších průběžných odběrů kostní dřeně, častý pobyt v nemocnici. Pak nemoc propukla naplno a stanovili diagnózu – akutní leukémie, navíc velmi vzácný typ.

Pro Terezku začala léčba vysokodávkovou chemoterapií, která s sebou přináší dlouhodobé odloučení od rodiny. Tím, že je malinká – teprve sedmiměsíční – a kojená, jsme prakticky již skoro půl roku v kuse v nemocnici.

Pobyty doma nám komplikují nemoci ostatních dětí, takže jsme často separováni úplně jinam. Pohromadě jako rodina jsme za tu dobu byli opravdu jen pár dní…

Nyní jsme v nemocnici, kde Terezka podstupuje poslední blok chemoterapie a moc doufáme, že všechno dobře dopadne!

Seznam potřebných věcí:

pleny č.3 – Rossmann Babydream nebo dm Babylove

Sanytol na podlahu

Sanytol na povrchy

Sanytol mýdlo

desinfekce na ruce

přesnídávky bez přidaného cukru

kaše bez přidaného cukru

Sudocrem

Excipial U LIPOLOTIO

Terezka má dvě sestřičky ve věku 6 a 5 let a dvouletého brášku. Holky rády kreslí, čtou, vyrábí, bráška má rád autíčka.

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.