Pro dárkyně vlásků

Pro dárkyně vlásků

Nově jsme navázali milou spolupráci s organizací NOVÉ HÁRO, proto si s jejich svolením dovolujeme seznámit Vás s tím jak by měly darované vlásky vypadat.

Daruj háro

 1. Darované vlasy by měly být minimálně 30 centimetrů dlouhé.

Děti, pro které paruky vyrábíme, většinou chtějí svoje nové háro co nejdelší. Jelikož 5 až 8 centimetrů z délky vlasu zabere zpracování, tedy připevnění vlasu pomocí uzlíku do tylové čepičky, nejčastěji musíme sahat pro vlasy delší než 30 centimetrů. Požadovaná délka darovaných vlasů je tedy stanovena z tohoto důvodu – nikoliv proto, že bychom chtěli dárcům zbytečně stříhat dlouhé vlasy. Je na vás, jak dlouhý culík se rozhodnete nám darovat, ale prosím berte tento fakt v úvahu. Není nutné s námi délku darovaných vlasů konzultovat či o ní smlouvat.

 1. Vlasy mohou být vlnité, rovné, přírodní i barvené.

Vezměte prosím v úvahu, že paruky vyrábíme pro děti a mladistvé. Vlasy silně poškozené odbarvením, melírem či barvené výraznými odstíny červené, růžové atd., nevyužijeme. Naopak vlasy šetrně obarvené do přírodního odstínu nám pro výrobu nevadí a dají se použít i lépe než vlasy prošedivělé.

 1. Podoba výsledného účesu se může lišit a tím pádem se liší i doporučený postup při stříhání.
 • Pokud bude výsledný účes mikádo:je vhodné rozdělit vlasy do pěti culíků. Po odstřihnutí je třeba nechat na culících gumičky a všechny culíky poté spojit dohromady další gumičkou, aby bylo zřejmé, že jsou od jednoho dárce.
 • Pokud bude výsledný účes krátký:je vhodné udělat culíků víc a u hlavy – dle požadavků na nový účes. Poté je třeba culíky opět zagumičkovat dohromady.
 1. Vlasy vždy stříhejte suché.
 2. Vlasy zasílejte na níže uvedenou adresu sídla spolku Nové háro. Vlasy je dobré poslat doporučeně v bublinkaté obálce. Pokud chcete mít jistotu, že se vlasy nezacuchají, můžete celý culík obalit alobalem.
 3. Osobní předání vlasů je z časových důvodů možné jen ve výjimečných případech po osobní domluvě.

Vlasy posílejte na adresu: Nové háro, z. s., Lužice 105, Lužice u Mostu, 435 24.

Pokud k vlasům přiložíte jakýkoliv kontakt (e-mail, telefon, profil na sociálních sítích), rádi vás budeme informovat, až se vlasy použijí.

zdroj : https://noveharo.cz/daruj-haro/

v případě dotazů kontakujte [email protected]

velmi děkujeme 🙂

9 komentářů
 • B
  Zveřejněno 10:37h, 13 ledna

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda nevadí když už mám vlásky nějaký ten týden ustřižené. Mění to něco na jejich kvalitě?

Přidat komentář