Příběh Ellenky

Příběh Ellenky

Ellenka je úžasná pětiletá slečna, rošťanda a bojovnice, která rozdává úsměv, i když je všem okolo do pláče. Do tří a půl let zažívala stejné věci jako její vrstevníci. V listopadu 2017 však do jejího života vstoupilo zhoubné onemocnění a byl jí diagnostikován neuroblastom ve 4. stádiu s metastázemi v uzlině, kostech a játrech.

Po operaci byla okamžitě zahájena léčba chemoterapií v šesti blocích. Přešetření bohužel ukázalo, že léčba neúčinkuje a Ellenka odjela s maminkou do Prahy na kliniku nukleární medicíny k podání vysokoradioaktivní látky. Ani tato léčba nezabrala a Ellenka se naopak dostala do těžké neutropenie a opakovaně jí byly podávány transfuze krevních derivátů.

V únoru loňského roku následovala další operace a po ní vysokodávková chemoterapie s transplantací kmenových buněk, dva měsíce poté pak i několik týdnů ozařování. Bohužel ani následující přešetření nepřineslo dobré zprávy, a tak lékaři přistoupili k poslední možnosti a nasadili na 6 bloků lék Qarziba. Po třech dávkách nastal ústup onemocnění v kostech a všichni tak věříme, že Ellenka nemoc nakonec porazí a bude tak první dívkou v České republice, u které tento lék přinesl pozitivní výsledky.

Během rok a půl trvající léčby přišla Ellenka už o 3 kamarády spolubojovníky, ale věří, že na ni dávají z nebe pozor.

Seznam potřebných věcí:

Dezinfekční ubrousky

Dezinfekční prostředky

Vlhčené ubrousky

Krém nebo olejíček na suchou a citlivou pokožku (Excipial, Linola, Hipp)

Mycí emulze

Dettol mýdlo náplně do dávkovače

Akutol odstraňovač náplastí

Ellenka si ráda hraje s Legem a různými stavebnicemi, miluje L.O.L. panenky, malování a vyrábění, knížky s dolepováním. Ráda se parádí, velikost oblečení 116/122 a ráda mlsá.

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.