Příběh Ondráška

Příběh Ondráška

Vážení přátelé,

možná si někteří s vás vzpomenou, že o tomhle klučinovi již slyšeli. Je tomu dva a půl roku, co jste si jeho příběh mohli přečíst poprvé. Bohužel ne vždy se zadaří tak, jak bychom si všichni přáli, a tak Ondrášek svou cestu za uzdravením musel započít již potřetí… Pokračování jeho příběhu nám poslala maminka Gábina

Ahoj, jmenuji se Ondra, ale doma mi neřeknou jinak než Ondík nebo Onďa, pocházím z malého města Česká Třebová a je mi 9 let. Můj příběh začíná v srpnu roku 2010, kdy jsem se narodil. Tenkrát ještě nikdo z nás netušil, co si tam nahoře pro mě připravili za zkoušky…

V září roku 2013, když mi byly 3 roky, jsem začal chodit do školky, nepobyl jsem tam ale dlouho – už v říjnu mi byla diagnostikována leukémie. Vše se seběhlo velice rychle, od prvního odběru u mé dětské lékařky až po první chemoterapii. Léčba zabírala okamžitě, všichni byli šťastní, jak to snáším a jak skvěle chemoterapie zabírá. V roce 2016 jsem léčbu ukončil a všichni jsme věřili, že to bylo poprvé a naposled.

Bohužel zanedlouho, už v lednu 2017 jsme zjistili, že tento boj budeme muset zvládnout znovu, leukémie se vrátila, a tentokrát udeřila v daleko větší míře a agresivněji. Nezbývalo než se vydat na cestu chemoterapie a ozařování znovu. Tentokrát už ne v Hradci Králové, ale v motolské nemocnici v Praze. Další dny a týdny v nemocnici vše znovu, a i s ozařováním. Léčba byla ukončena v září 2019. Těžko uvěřit, že v listopadu téhož roku byla nemoc zpět. V malé míře, kdy krev byla čistá, kostní dřeň také, „jen“ v mozkomíšním moku se opět objevily ty potvory.

Chemoterapie zabírala, pokud mi byla podávána, po vysazení nemoc okamžitě propukla znovu. Opět mi tedy byla chemoterapie nasazena, a s ní přišla i nová naděje v podobě genetické léčby Kymriah – do té nyní vkládáme všechny své naděje a věříme, že tento lék konečně s leukémií zatočí, razantně a hlavně natrvalo. Tuto léčbu budu podstupovat jako jeden z prvních v ČR, a proto mám na vás všechny, kteří jste si přečetli můj příběh, prosbu: věnujte mi prosím jednu vaši myšlenku, pošlete prosbu – ať je Onďa už definitivně a navždy z leukemie vyléčen. Děkuji a držte mi pěsti.

Seznam potřebných věcí

Vlhčené ubrousky

Papírové kapesníky

Kuchyňské papírové utěrky

Toaletní papír

Sanytol dezinfekce na podlahu a na prádlo

Sanytol ubrousky

Dětská kosmetika Nivea

Sprchové gely

Kosmetika na suchou pokožku

Ondra si rád hraje s Lego postavičkami a rád čte a maluje😊😊

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.