Příběh Tobiáška K.

Příběh Tobiáška K.

Tobiášek se narodil 7. 8. 2018 jako zcela zdravé miminko. Zkraje února, když mu bylo půl roku, začal mít horečky a pak se přidal i průjem. Jako rodiče Tobíkova čtyřletého brášky Jiříka jsme byli přesvědčeni o tom, že to má spojitost s růstem zoubků. Třetí den jsme u Tobíka zpozorovali i bolesti bříška, a tak jsme se raději vydali k praktickému lékaři. Ten Tobíka prohlédl, ničeho zvláštního si ale nevšiml. Pro jistotu mu ještě odebral krev a stěr ze stolice a poslal nás domů s tím, že se nejspíš jedná jen o střevní chřipku a že počkáme do rána na výsledky. Ještě ten den odpoledne nám ovšem pan doktor volal, že má Tobiášek strašně vysoké hodnoty CRP, ať jedeme ihned do nemocnice. Rychle jsme se sbalili a vyrazili do dětské nemocnice v Brně.

A tam to vše začalo… Šli jsme na rentgen, pak na ultrazvuk – tam Tobíkovi objevili nález na levé ledvině. Nejdřív to vypadalo ,,jen na zánět“, ale po dalším vyšetření se ukázalo, že se jedná o nádor. Nikdy nezapomeneme na ten okamžik, kdy za námi přišel onkolog a sdělil nám, že naše dítě má nádor. Byly to chvíle strašné bezmoci a strachu co bude s naším synem dál. Dlouho jsme nemohli uvěřit tomu, že se to opravdu děje a není to jen zlý sen.

Tobiášek byl přijat na JIP, kde podstoupil ještě různá vyšetření a CT, které diagnózu definitivně potvrdilo. A aby toho nebylo málo, nádor přes noc praskl. Hned ráno tedy prodělal operaci, během které mu museli bohužel ledvinu odebrat, protože už byla téměř celá nádorem pohlcená a ještě ke všemu se mu tam udělal škaredý zánět. Asi týden po operaci nám bylo řečeno, že dle histologie byl nádor zhoubný a jednalo se o Wilmsův tumor. Tobiáškovi byla nasazena 28-týdenní léčba chemoterapií a 12 cyklů radioterapie. Od té doby trávíme s Tobíkem většinu času v nemocnici. Naštěstí mám milujícího manžela, který je mi velkou oporou, a když jsme v nemocnici, tak se vzorně stará o druhého syna Jiříka. Tomu se po nás často stýská, ale nese to statečně, je to zlatíčko.

Koncem března Tobík statečně absolvoval poslední cyklus ozařování, a i když to pro něj musí být nesmírně vyčerpávající, to naše sluníčko kolem sebe neustále rozdává úsměvy. Část léčby máme sice ještě před sebou, ale věříme, že bude úspěšná, s nemocí nebudeme muset už nikdy bojovat a Tobiášek bude prožívat krásné dětství a radovat se ze života společně s námi.

Seznam potřebných věcí:

Plenky č.4 (Pampers, Happy, Lupilu)

Vlhčené ubrousky (Pampers, HiPP)

Sprchové gely, šampony, kosmetika na suchou pokožku (Excipial, Linola, HiPP)

Masozeleninové příkrmy (Hami, HiPP)

Sunar Complex 2

Hemagel

Ovocné kapsičky

Tobiáška teď nejvíce zajímají zvukové hračky, ale prozkoumá rád jakoukoliv. Velikost oblečení má 80/86. Bráška rád mlsá, hraje si s autíčky, nejraději má McQueena a autíčka z filmu Cars, rád staví lego a maluje.

Žádné komentáře k tomuto příspěvku, buďte první

Sorry, the comment form is closed at this time.